Jaki wózek inwalidzki kupić dla dziecka?

 

Każde dziecko jest bardzo aktywne, nawet jeśli musi korzystać z wózka inwalidzkiego. Rodzice wiedzą, ile takie wózki kosztują oraz mogą to porównać z tym, na jaki okres czasu są przydatne. Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego cały czas potrzebują nowego wózka. Należy szukać takich, które łączą w sobie rozwiązania dla osób aktywnych, jak i oszczędność. Jest kilka ciekawych egzemplarzy na rynku.

Nowoczesny wózek inwalidzki dla dziecka

nowoczesny wózek inwalidzki aktywnyDzieci na wózkach inwalidzkich również potrzebują dużo ruchu. Nowoczesny wózek inwalidzki aktywny powinien wspomagać dzieci w chwili, w której chcą na przykład wybrać się na spacer. Liczy się to, jaką prędkość dziecko może uzyskać oraz ile siły w to włoży. Ważna jest też zwrotność danego wózka. Zakręcanie nim nie może stanowić problemu dla dziecka. Tak samo jak hamowanie, na przykład podczas dojazdu do krawężnika. Wózek inwalidzki nie powinien być drogi, ponieważ dzieci szybko rosną. Niektórzy producenci dodają do wózków dodatkowe zawiasy, dzięki którym wózek można powiększyć w chwili, gdy dziecko już się w nim nie mieści. Siedzisko oraz oparcie zwiększa swoją szerokość nawet o dwadzieścia centymetrów, natomiast wysokość zwiększymy o trzydzieści pięć centymetrów. Tym samym wózek nie będzie przydatny przez dwa lata, ale na przykład przez pięć. A jest to duża różnica, którą doceni każdy rodzic zajmujący się takim dzieckiem.

Nowoczesne wózki są bardzo lubiane przez dzieci, ponieważ dzięki nim mają dużo nowych możliwości. O to właśnie chodzi, ponieważ każde dziecko potrzebuje ruchu. Wózek nie powinien stanowić istotnego ograniczenia, zwłaszcza, że inwalidzi mają ułatwiony dostęp do wielu miejsc. Po to stosowane są rampy dla osób na wózku lub szyny elektryczne, na przykład na dworcach kolejowych.

 

Scroll to Top