Jaką farbę do włosów wybrać?

Dziś farbowanie włosów jest bardzo modne. Nie od dziś jednak wiadomo, że farby mają ogromny wpływ na włosy i niestety je niszczą. Nie jest tak jednak w przypadku wszystkich farb. W profesjonalnych salonach fryzjerskich używa się produktów, które nie mają szkodliwego wpływu na włosy.

Farby bez amoniaku

delikatne farby do włosów bez amoniakuJakie farby są zatem bezpieczne i ze spokojem można je stosować? Farby bez amoniaku. Obecnie amoniak pojawia się w coraz mniejszej ilości farb ze względu na to, że negatywnie wpływa na włosy. Wiele kobiet bardzo chętnie zatem szuka tych produktów, które nie mają amoniaku w składzie. Czy jego brak sprawia, że produkty są o wiele mniej skuteczne? Zdecydowanie nie. Przez lata doskonalono składy farby i zmieniano ich składniki, by uczynić je bardziej przyjaznymi dla włosów. Odrosty na głowie pojawiają się bowiem stosunkowo szybko co sprawia, że mnóstwo kobiet miało problem z utrzymaniem ich w należytej kondycji, gdy stosowały one farby z amoniakiem. Po ich odstawieniu, włosy stają się zdecydowanie zdrowsze i pełne blasku. Nie są już tak mocno suche i zniszczone. Nie łamią się nadmiernie, nie rozdwajają się końcówki. Takie delikatne farby do włosów bez amoniaku, dziś naprawdę cieszą się ogromną popularnością. Jak kształtuje się ich cena w porównaniu z farbami z amoniakiem? Nie są one od nich droższe, ani tańsze. Tak naprawdę cena jest dość porównywalna, pomimo tej znaczącej różnicy w składzie. Obecnie w większości salonów fryzjerskich korzysta się z takich delikatnych i bezpiecznych farb.

Obecnie mnóstwo kobiet decyduje się na farbowanie włosów, ale przy pomocy farb bez amoniaku. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, jeśli chcemy przez długi czas cieszyć się mocnymi i zdrowymi włosami. Częste ich farbowanie farbami z amoniakiem, bardzo je niszczy.

Scroll to Top