Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Jak zaizolować rury w ziemi? – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Jak zaizolować rury w ziemi?

Gdy podczas budowy nowemu jesteśmy na etapie wkopywania rur wodociągowych to warto bardzo dokładnie zastanowić się nad tym jak powinna być wykonana ich izolacja tak aby uniknąć ryzyka ich zamarzania. Dlatego też warto bardzo dokładnie zastanowić się nad wybraniem odpowiedniego rozwiązania tak aby okazało się jak najbardziej skuteczne.

Właściwa izolacja, czyli zabezpieczenie rur

RurociągJeśli zależy nam na właściwym zabezpieczeniu wszystkich rur wodociągowych jakie planujemy położyć to warto poświęcić nieco większą ilość czasu na to aby wybrać właściwy rodzaj takiej izolacji. To bardzo istotne gdyż taka izolacja powinna być dopasowana przede wszystkim do średnicy rur oraz tego na jakiej głębokości mają zostać one wkopane. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są specjalne otuliny dostępne w sklepach budowlanych gdzie znajdziemy ich odpowiedni wybór jaki pozwoli na bardzo dokładne wybranie ich rodzaju tak aby wszystko zostało jak najlepiej dopasowane. Podczas zakładania takiej otuliny na rurach istotne jest również zadbanie o ich dodatkowe zabezpieczenie w postaci owinięcia taśmą co pozwoli na uniknięcie sytuacji gdy podczas zasypywania ziemią taka otulina spadnie. Dzięki zwracaniu uwagi na wszystkie te elementy z pewnością uda nam się właściwie zabezpieczyć wszystkie wkopane w ziemie rury i zyskać pewność tego, że nawet w bardzo zimne dni nie ulegną one zamarznięciu.

Wybranie takiej izolacji rur wymaga zwracania dużej uwagi na wiele czynników od jakich zależne będzie to czy uda nam się wykonać to w odpowiedni sposób. Warto także pamiętać by wybrać odpowiednią głębokość na jaką wkopiemy takie rury.

Scroll to Top