Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Jak ważna jest energia elektryczna w zakładzie? – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Jak ważna jest energia elektryczna w zakładzie?

Chcąc zoptymalizować procesy zachodzące w zakładzie przemysłowym należy rozważyć okoliczność przeprowadzenia audytu. Ma on przede wszystkim na celu stwierdzenie stanu rzeczywistego oraz możliwości jego poprawy. Audyty można podzielić na wewnętrzne, które są przeprowadzane przez osoby delegowane z firmy jak i również zewnętrzne, które są przeprowadzane przez podmioty niezależne.

Jak zmierzyć jakość napięcia zasilania?

pomiary jakości energii elektrycznejBardzo często audyt wewnętrzny jest wstępem do przeprowadzenia audytu zewnętrznego. Bardzo często w trakcie analizowania obecnej sytuacji pod uwagę brane są pomiary jakości energii elektrycznej, które dostarczają rzetelnych danych na temat wykorzystania mediów w zakładzie. Pomiary są najczęściej wykonywane przez specjalnie dedykowane do tego sprzęty zwane analizatorami. W czasie rzeczywistym mierzą one najważniejsze parametry związane z funkcjonowaniem sieci zasilającej. Można tutaj wymienić chociażby wartość napięcia czy natężenie prądu. Dodatkowo analizują one szereg współczynników wpływających finalnie na funkcjonowanie odbiorników, a także na ich sprawność. Na podstawie otrzymanych informacji możliwe jest określenie wpływu poszczególnych maszyn na całą sieć. Oprócz tego można również stwierdzić kiedy i dlaczego wystąpiły zjawiska niepożądane takie jak chociażby obniżenie, zanik, wahania czy zapad napięcia zasilającego.

Wszystko to pozwala na wyciągnięcie wniosków, które są punktem wyjścia do dalszych rozmów. Właśnie dlatego audytorzy chętnie korzystają z takich danych, a jeśli nie są one zbierane to zaleca się instalację analizatorów w zakładzie. Na rynku dostępne są sprzęty o różnej specyfikacji technicznej, które różnią się między sobą chociażby dokładnością. Istotne jest więc określenie celów tak żeby można było do ich spełnienia wybrać właściwą aparaturę kontrolną.

Scroll to Top