Jak robi się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny lub kosmetyczny to szybko rosnąca część branży zdrowia i urody. Jeśli ma się słabe brwi lub częściowe brwi, kosmetyczny tatuaż może pomóc. Tatuowanie kosmetyczne ma również poważniejsze zastosowania, takie jak poprawa wyglądu sutka po rekonstrukcji piersi.

Makijaż permanentny, a tatuaż

makijaż permanentny warszawaAby uniknąć infekcji i zapewnić profesjonalne wyniki, ważne jest, aby współpracować z licencjonowanym estetykiem, najlepiej polecanym przez chirurga kosmetycznego. Należy upewnić się, że makijażysta używa sterylnych rękawic i sterylizowanego sprzętu. Proces jest podobny do robienia tatuażu. Makijaż permanentny Warszawa jest bardzo popularny, a w Internecie można znaleźć wiele salonów i opinii o nich. Osoba stosująca makijaż permanentny używa igły, która penetruje skórę i uwalnia pigment. Przed nałożeniem makijażu permanentnego, dostaje się test skórny, aby sprawdzić, czy nie zajdzie reakcja alergiczna na pigment, który zostanie użyty. Następnie wybiera się kolor, w oparciu o porady i sugestie twórcy makijażu. Kolejno technik używa sterylnego długopisu chirurgicznego, aby narysować obszar do wytatuowania, a następnie nałożyć znieczulający żel na skórę. Za pomocą wydrążonej, wibrującej igły technik nanosi pigment na wierzchnią warstwę skóry. Za każdym razem, gdy igła przenika przez skórę, kropla pigmentu jest uwalniana do otworu wytwarzanego przez igłę. Proces jest lekko kłujący. Najpierw kolor będzie wyglądał ciemno i będzie lśnić. Otaczająca go tkanka będzie opuchnięta i zaczerwieniona. Można użyć zimnego kompresu, aby zmniejszyć obrzęk i maść antybiotyczną, aby zapobiec infekcji.

Komplikacje są wyjątkowo rzadkie, jednak się zdarzają. Należy wziąć to pod uwagę decydując się na makijaż permanentny, lecz jest to ryzyko podobne do tworzenia tatuażu. Więc jeśli z jakichś przyczyn, uważa się, że makijaż permanentny jest w stanie ułatwić i zwiększyć jakość życia, jest to dobra decyzja.

Scroll to Top