Jak przygotować otwory okienne?

Wielu obecnie budujących dom decyduje się na realizowanie swojej inwestycji systemem gospodarczym. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ metoda ta pozwala generować spore oszczędności na każdym etapie budowy w stosunku do budowania systemem zleconym. Są jednak prace, których bez doświadczenia nie wykonamy. Do tego typu prac należy zalewanie nadproży, ale te na szczęście można kupić prefabrykowane.

Jak osadzać gotowe nadproża?

nadproża betonowe budowlaneBędąc na etapie budowy ścian zewnętrznych warto za wczasu zajrzeć do projektu i zamówić gotowe nadproża betonowe budowlane, ponieważ realizacja zamówienia zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu dni. Jeśli nie zrobimy tego odpowiednio wcześnie, z pewnością pojawią się opóźnienia w budowie, ponieważ bez nadproży nie przejdziemy do kolejnego etapu budowy. Samo osadzanie gotowych nadproży betonowych jest stosunkowo proste, jednak trzeba bezwzględnie trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim każdą naszą wątpliwość powinien rozwiewać posiadany przez nas projekt. Dodatkowo najlepszym przyjacielem powinna stać się dobra poziomica. Z tymi dwoma atrybutami z powodzeniem możemy odpowiednio umiejscowić nadproże nad oknem lub bramą garażową. Samo nadproże przytwierdza się do ścian wykorzystując zaprawę budowlaną. To ta sama zaprawa, którą wykorzystujemy do budowy ścian. Ważne jest, by miała ona odpowiednią konsystencję, ponieważ nadproża to bardzo ważny element konstrukcji naszego budynku.

Koszt zakupu gotowego nadproża zazwyczaj przewyższa koszty zalania ich we własnym zakresie. Lecz jeśli weźmiemy pod uwagę koszty materiału i pracy, którą musimy włożyć, by samodzielnie wykonać nadproże, to dojdziemy do wniosku, że zakup gotowych nadproży jest bardzo wygodną opcją i wcale nie tak kosztowną, jak mogło by się wydawać.

Scroll to Top