Jak działa refleksola?

Najbardziej rzucającą się w oczy cechą nowoczesnych budynków – zarówno tych mieszkalnych, jak i usługowych – są duże przeszklenia, a nawet szklane fasady. Takie rozwiązanie, oprócz atrakcyjnego wyglądu, ma swoje wady i zalety. Duża ilość promieni słonecznych wpadających do wnętrza domu skutecznie go dogrzewa zimą. Latem jednak duże przeszklenia zamieniają wnętrza w saunę.

Nowoczesne refleksole – sposób na upał

refleksoleJak poradzić sobie z letnimi upałami i nieznośnymi temperaturami w domu? Im więcej okien, tym większe nagrzewanie się pomieszczeń. W takim wypadku trzeba zadbać o skuteczne osłony do okien, które pozwolą obniżyć temperaturę w domu nawet o kilka stopni. Producenci oferują nam szereg rozwiązań, z których najnowszym są refleksole. Co to takiego i czy skutecznie chroni przed upałami w domu? Refleksole to nic innego jak klasyczne rolety, tylko w odmianie zewnętrznej. Wykonane są z tkaniny PCW lub z tkaniny szklanej pokrytej PCW, dzięki czemu są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w czyszczeniu. W zależności od modelu, mogą odbijać nawet 90% promieni słonecznych, dzięki czemu w domu czy mieszkaniu nawet przy największych upałach może zapanować przyjemny chłód. Dodatkowym atutem refleksoli jest bardzo bogata gama kolorystyczna, dzięki której można stworzyć niepowtarzalną ozdobę każdego budynku. Montaż takich zewnętrznych rolet nie jest trudny, można wybrać model ze specjalną kasetą lub bez niej. Ciekawą odmianą refleksoli są markizorolety. Jest to połączenie markizy i rolety, które w praktyce pozwala na dużo lepszą wentylację pomieszczeń przy jednoczesnej osłonie od promieni słonecznych.

Skuteczna ochrona naszych wnętrz przed nadmiernym ogrzewaniem palącym słońcem to nie tylko większy komfort codziennego funkcjonowania. Takie rozwiązanie pozwoli nam także poczynić realne oszczędności na chłodzeniu pomieszczeń. Mniej energii zużytej przez klimatyzację przekłada się na mniejsze rachunki.

Scroll to Top