Ile kosztuje maść konopna?

 

Jeszcze kilka lat temu, nikt by nie przypuszczał, że produkty z wyciągiem z konopi będą tak powszechnie wykorzystywane. Obecnie bardzo wiele badań naukowych potwierdziło cenne właściwości produktów konopnych, które mogą być stosowane na wiele dolegliwości.

Jak działają maści konopne?

maść konopna cenaWielu ludzi, słysząc o konopiach, wyobraża sobie powszechnie znane konopie indyjskie, które wykazują działanie psychotropowe. Jednak jest to mocno ograniczone myślenie, gdyż jest to jedna z nielicznych odmian konopi, które posiadają takie działanie. W kosmetyce i produktach spożywczych wykorzystywana jest wyłącznie odmiana konopi siewnej, która jest bogata w cenne składniki i nie posiada szkodliwego działania. Przeważnie z konopi można spotkać kremy, maści, balsamy, olejki czy susze. Wszystkie produkty są dokładnie przebadane i dopuszczone do stosowane przez osoby z każdym typem skóry (oczywiście poza suszem). Jeżeli interesuje nas maść konopna cena jej kształtuje się na poziomie od trzydziestu do pięćdziesięciu złotych. Zależy ona od producenta i składników maści. Najczęściej zawiera ona olejek konopny o określonym stężeniu. Im jest ono wyższe, tym większa skuteczność kosmetyku, ale też wyższa cena. Maść z konopi siewnej można stosować w leczeniu łuszczycy, egzemy czy szeroko rozumianych stanów zapalnych, ponieważ wykazuje ona działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz skutecznie nawilża i regeneruje skórę. Może pomagać w ujędrnieniu skóry, a nawet w walce z trądzikiem, zatem jej zastosowanie jest szerokie.

Maść konopna przeważnie ma postać gęstego masła, które jest bardzo wydajne. Wystarczy niewielką ilość produktu rozmasować w dłoniach i delikatnie nanieść na twarz czy ciało. Można ją stosować jako krem na dzień, gdyż szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych śladów.

 

Scroll to Top