Gdzie kupić mosiężną tablicę?

Szczególną grupą klientów agencji reklamowych, które specjalizują się w reklamie przestrzennej, są osoby zainteresowane zakupem tablicy pamiątkowej. Może ona zostać wykonana różnymi technikami i w różnych materiałach, trzeb więc dobrze przemyśleć taki wybór, ponieważ coś innego będzie pasowało na pomnik, a coś innego na dyrektorskie biurko.

Czy mosiężne tablice są wytrzymałe?

stemple mosiężnePowodów wykonywania tablic pamiątkowych może być wiele, zarówno dla osób zmarłych jak i jeszcze żywych, na przykład za zasługi dla firmy lub szczególnie długi staż pracy, który jest istotny z punktu widzenia morale pracowników firmy. Także osoby, którego dochodzą na emeryturę z różnych instytucji często są obdarowywane tabliczkami pamiątkowymi. Z dwóch materiałów, które wybiera się najczęściej, wyróżnić można mosiądz oraz aluminium. W obu można wygrawerować jedną z technik nie tylko dowolne napisy, ale też symbole, a nawet grafiki, które muszą zostać odpowiednio przygotowane jako wektory, które zostaną wgrane do urządzenia grawerującego. Dwie wiodące techniki to frezowanie oraz grawerowanie laserowe. W przypadku mosiądzu lepiej sprawdza się frezowanie frezem diamentowym, które zapewnia wysoką jakość końcową oraz nie sprawia, że mosiądz się odkształca, gdyż w przypadku grawerowane laserem trzeba na to zwracać bardzo dużą uwagę. Aluminium dodatkowo można pokryć lakierem lub wypolerować, aby uzyskać ciekawy efekt.

Tego typu tablicę pamiątkową można przykleić, przewiercić lub powiesić w dowolnym, przygotowanym do tego miejscu. Dobrze sprawdzają się do tego wszelkie gabloty, na przykład w szkołach, w których możliwe jest ich estetyczne prezentowanie. Dotyczą one szczególnie patronów danych szkół, które mają ich upamiętniać oraz czerpać z ich tradycji we współczesności.

Informacje pochodzą z komert.pl

Scroll to Top