Garmin – nawigacja dla logistyków

Samochody ciężarowe są czasem nazywane królami szos. Nie ma się co dziwić, ponieważ ich wielkość niekiedy bywa imponująca, w szczególności, gdy mowa jest o tak zwanych ciągnikach balastowych. Ich zadaniem jest transport ponadgabarytowych, a tym samym wyjątkowo szerokich, długich i ciężkich ładunków. Należy jednak pamiętać, że każde tego rodzaju auto powinno zostać wyposażone w nowoczesną nawigację, aby zapobiec problemom z trafieniem do miejsca rozładunku.

Nowoczesna nawigacja w transporcie

nawigacja garmin dla ciężarówekTransport wielkogabarytowy nie jest prosty – wymaga różnego rodzaju zezwoleń, a na dodatek kierowcy nie mogą zwyczajnie jeździć każdą drogą. Innymi słowy, jest ona ściśle określona i wytyczona przez zarząd dróg. Aby ułatwić trasę, bardzo popularna jest z kolei nawigacja Garmin dla ciężarówek. Firma już od wielu lat dokłada wszelkich starań, by kierowcy mieli dobrze wytyczoną trasę. Obejmuje ona płatne odcinki, wszelkie zakazy pod względem wysokości, a także tonażowe, a dodatkowo niektóre z nich są wyposażone w informacje na temat wszelkich zakazów poruszania się dla aut ciężarowych. Niewątpliwym atutem okazuje się ponadto połączenie z internetem, dzięki czemu trasa jest stale aktualizowana i nawigacja informuje o ewentualnych objazdach, robotach drogowych, czy również zamkniętych trasach, a niekiedy także losowych sytuacjach na drodze – czyli o wypadkach lub pogodzie w danym czasie.

Najlepsze nawigacje od firmy Garmin umożliwiają wybranie najbardziej odpowiadającej trasy. Urządzenie jest doskonałe zarówno dla aut jeżdżących z naczepą typu firanka, jak i transportów ponadgabarytowych czy też ADR, które z kolei muszą mieć ściśle wytyczoną trasę przez zarząd dróg, a także spedytorów. Nawigacje są wyjątkowo dokładne, a dzięki połączeniu z internetem cały czas wskazują aktualne informacje.

Scroll to Top