Funkcjonalności darmowych programów fakturowych

Zdecydowana większość przedsiębiorców zobligowana jest dzisiaj do wystawiania faktur elektronicznych. Wynika to z różnego rodzaju przepisów. Faktura wystawiona komputerowo jest również o wiele bardziej profesjonalna niż dokument napisany odręcznie. W internecie można znaleźć sporo programów fakturowych, za które nie trzeba nic płacić.

Najważniejsze funkcje darmowych programów do fakturowania

popularny program do wystawiania fakturJak sama nazwa wskazuje najważniejszą funkcjonalnością wszystkich programów do fakturowania jest oczywiście możliwość ich wystawiania. Tą funkcję mają zarówno programy darmowe jak i płatne, bo jest ona absolutnie podstawową. W darmowych programach można napotkać jakieś ograniczenie w liczbie wystawianych w ciągu miesiąca dokumentów. Jest ona jasno określona w regulaminie użytkownika, który każdy popularny program do wystawiania faktur posiada. Wystarczy jedynie zapoznać się z jego szczegółami. W darmowych programach można wysyłać faktury mailem do klientów, generować pliki kontrolne wystawionych faktur VAT czy generować podsumowania swoich finansów. Niektóre banki oferują programy fakturowe do założenia konta firmowego. Ta oferta jest bardzo korzystna, a programy pomimo, że są darmowe to mają funkcje znane z płatnych programów fakturowych. Program do wystawiania faktur powinien znaleźć się na każdym komputerze przedsiębiorcy. Na szczęście mało kto dzisiaj wyobraża sobie pisanie tych dokumentów sprzedażowych ręcznie.

Wystawienie klientowi faktury i wysłanie mu jej mailem lub pocztą jest zwieńczeniem każdej transakcji sprzedaży. Na pewno warto zostawić po sobie dobre wrażenie i wysłać fakturę wystawioną elektronicznie. W dzisiejszych czasach jest niewątpliwie oznaką profesjonalizmu i nadążania za nowoczesnością. Z drugiej strony dla niektórych przedsiębiorców wystawienie faktury w programie to obowiązek.

Scroll to Top