Eleganckie elewacje w rustykalnym stylu

 

Dom w rustykalnym stylu to nieprzemijające marznie wielu osób. Taka romantyczna budowla z elewacjami pokrytymi malowanym drewnem nie musi znajdować się tylko i wyłącznie na wsi. Także w mieście i na obrzeżach, na terenie wielkomiejskich osiedli świetnie sprawdzają się domy budowane w tradycyjnym stylu. Obecnie panuje moda na naturalne materiały oraz ich zamienniki, czyli imitację drewna.

Deska mocowana do muru i jej imitacje

polecana imitacja drewna na elewacjiDeski w różnych odcieniach drewna nie muszą być naturalne i tym bardziej drogie. Tańszą, budżetową opcją są zamienniki. Imitacja świerku wykonana jest z prefabrykowanych paneli. Można je z łatwością przymocować do elewacji. Jaka jest najbardziej polecana imitacja drewna na elewacji domu? O ile naturalne materiały budowlane wymagają uprzedniego sezonowania i profesjonalnego przygotowania do montażu, to panele elewacyjne są prostsze. Ekipa budowlana, której zależy na czasie i ograniczeniu kosztów, wie doskonale, że imitacje drewna są proste w montażu. Ich trwałość dorównuje deskom świerkowym lub sosnowym. To właśnie gatunki iglaste są najbardziej polecane na elewacje domów i bloków mieszkalnych. Jednocześnie warto zaznaczyć, że inne materiały syntetyczne, panele na ściany zewnętrzne idealnie pasują do nowoczesnych budowli nawiązujących do rustykalnego stylu. Łączenie tynku i paneli elewacyjnych to także bardzo modny zabieg pozwalający uzyskać ciekawe efekty wizualne.

Wykańczanie ścian domu to już ostatni etap robót budowlanych. Najlepszym sposobem na ograniczenie kosztów przy rosnącej inflacji i zwyżkach cen komponentów, jest zastosowanie imitacji drewna. Na elewacjach zewnętrznych można położyć stylowe, rustykalne panele zastępujące drewno z lasu, np. panele o odcieniach świerku, sosny, modrzewia. To popularne rozwiązanie.

 

Scroll to Top