Duże materace piankowe

 

Każdy z nas ma jakieś preferencje dotyczące sposobu spania. Jedni uwielbiają spać na brzuch, plecach, a inni głównie śpią na boku. Każda pozycja ciała wymaga odpowiedniego podparcia kręgosłupa, żeby rano nie obudzić się z bólem w krzyżach.

Cechy charakterystyczne materacy piankowych

materace piankowe 140x200Na rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów materaców do spania. Są to między innymi sprężynowe, piankowe, kieszeniowe, lateksowe, bonellowe, czy termoelastyczne. Każdy posiada nieco inne właściwości, dlatego aby znaleźć ten, który będzie najlepszy dla nas, trzeba każdy sprawdzić. Najlepsze są materace piankowe 140×200, bo to optymalna szerokość dla szerokiego łóżka jednoosobowego, albo wąskiego dla dwóch osób. Materac jest wykonany z pianki poliuretanowej, która charakteryzuje się wysoką elastycznością i sprężystością, przez co każdy poczuje się na nim komfortowo. Jest to uniwersalny materac, na którym możemy spać w każdej pozycji, gdyż podczas leżenia na nim się nie odkształca i zapewnia właściwe podparcie szkieletu. Dostępny jest w trzech stopniach twardości, więc każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie. Pianka jest sztucznym materiałem, który wykazuje właściwości antyalergiczne i zapobiega gromadzeniu się wewnątrz kuchu, roztoczy, grzybów, czy pleśni. Na piankowym materacu mogą spać dzieci, dorośli, osoby z chronicznymi bólami w kręgosłupie, a także starsi ludzie. Jeżeli zakupimy odpowiednio wysoki materac piankowy, to może on posłużyć jako samodzielne łóżko i możemy na nim spać na ziemi.

Od jakości snu zależy w dużej mierze nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego warto zwrócić uwagę na wybór materaca na jakim śpimy. W łóżku spędzamy mnóstwo czasu, więc dobrze żeby było ono wygodne i dbało o nasz kręgosłup. Piankowy materac jest niesamowicie lekki i praktyczny.

 

Scroll to Top