Dropshipping sposobem na dobry zarobek

Każdy kto prowadzi własne przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą wie, jak trudne są początki, w których koszty magazynowe mocno uszczuplają budżet firmy. Nawet małe sklepy internetowe muszą mieć miejsce na magazyn, gdzie dokonują segregacji i pakowania produktów. Na szczęście jest inne rozwiązanie.

Hurtownia oferująca dropshipping

hurtownie oferujące dropshippingCo jeśli okazuje się, że do prowadzenia sklepu internetowego nie jest potrzebny żaden, nawet najmniejszy magazyn? Może się to wydawać dziwne, ale potrzeba generuje rynek i taka forma sprzedaży istnieje. Nazywa się dropshipping, a polega to na tym, że sprzedajemy produkty będące na bezpośrednim stanie hurtowni, która wysyła je nie do nas, tylko prosto do naszego klienta. Całym procesem logistycznym włącznie z pakowaniem zajmuje się hurtownia, a nie my. To oszczędza mnóstwo czasu. Jak jest to ważne wiedzą wszystkie osoby prowadzące samodzielnie sklep internetowy, zwłaszcza w okresie zwiększonej ilości zamówień. Przede wszystkim należy znaleźć hurtownie oferujące dropshipping i podpisać z nimi umowę na tego typu usługę. Następnie możemy prowadzić sprzedaż bez magazynu, co daje nam wiele atutów. Najważniejszym z nich jest oszczędność czasu, który możemy poświęcić na sprawne zarządzanie sklepem internetowym i pozyskiwanie klientów, natomiast najcięższą pracę wykonuje za nas ktoś inny, pakując towary i wysyłając je na konkretny adres.

Oczywiście za usługę tego typu należy dodatkowo płacić, co wydaje się pewnym dość znaczącym kosztem. Uwzględniając jednak zwiększenie naszej efektywności poprzez oszczędność czasu oraz brak kosztów utrzymania magazynu może się to okazać bardzo opłacalną decyzją. Wiele osób prowadzi swoje firmy w ten sposób i bardzo chwalą taką możliwość. Z tego powodu myślę, że warto usiąść z kalkulatorem w ręku i przeanalizować taką ewentualność.

Scroll to Top