Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Dokładne pranie tapicerki – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Dokładne pranie tapicerki

Kupując meble tapicerowane trzeba wziąć pod uwagę, że konieczne jest uważanie na to, aby ich nie zabrudzić. Okruchy, piach, czy sierść zwierząt nie stanowią problemu, bo głównie chodzi o trwałe zabrudzenie, których nie usuniemy odkurzaczem.

Kto zajmuje się czyszczeniem tapicerki?

czyszczenie tapicerkiPrzeważnie na zabrudzenia najbardziej są narażone kanapy, fotele czy łóżka, z których codziennie korzystamy. Powstają na nich plamy z jedzenie, obecności zwierząt czy działalności dzieci. Niektóre można usunąć odkurzaczem, ale większość wymaga użycia wody i detergentów. Samodzielne czyszczenie mebli może być ryzykowne, zwłaszcza jeżeli nie mamy możliwości szybkiego ich wysuszenie. Jeżeli tapicerka przemoknie podczas czyszczenia, to zapewne stanie się to samo z wypełnieniem, które się pod nią znajduje. Jeżeli nie będzie ono dokładnie wysuszone, to istnieje duże ryzyko pojawienia się pleśni. Jeżeli nie mamy specjalnego sprzętu do prania tapicerki, to lepiej nie ryzykować z wodą z mydłem, bo można trwale uszkodzić mebel. Czyszczenie tapicerki najlepiej zlecić profesjonalistom, czyli dobrej pralni, która dysponuje odpowiednim sprzętem do prania na mokro i na sucho różnych rodzajów tkanin. Czyszczenie mebli przeważnie odbywa się w domu klienta, ponieważ wszelkie niezbędne sprzęty, narzędzia i detergenty pracownicy firmy mają przy sobie. Średni czas trwania czyszczenia to około dwóch – trzech godzin, plus czas konieczny na wyschnięcie. Jeżeli chodzi o pranie na mokro, to jest do tego celu używana para wodna.

W podobny sposób jak tapicerkę mebli, czyści się tapicerkę w samochodach, z tym że ma ona znacznie mniejszą powierzchnię. Korzystając z usług profesjonalistów możemy liczyć na perfekcyjny efekt końcowy, w postaci odnowionej i odświeżonej tapicerki.

Scroll to Top