Do czego stosuje się kliny antyrefluksowe?

Dzięki stosowaniu klina antyrefluksowego osoby borykające się z problemami związanymi z refluksem żołądkowo-przełykowym mogą poczuć ulgę i zrelaksować się podczas długotrwałego leżenia, do którego zmusza ich choroba. Klin ułatwia ułożenie się w wygodnej pozycji podczas czytania czy oglądania telewizji a jest zaprojektowany w taki sposób, że każdy, bez względu na wzrost czy wagę będzie mógł go używać.

Zalety stosowania klina antyrefluksowego

klin antyrefluksowyProblemy związane z refluksem żołądkowo-przełykowym pojawiają się już u najmłodszych, przez co stosowanie klina antyrefluksowego może przysłużyć się każdemu. Pozytywnie opiniowane, zarówno przez lekarzy, jak i przez osoby cierpiące na refluks, łagodzą bóle oraz wspomagają prawidłowe działanie układu pokarmowego. Wykonane są najczęściej z wysoko-sprężystej pianki poliuretanowej a niektóre modele posiadają również funkcję memory foam, która zapamiętuje kształt ciała użytkownika i dopasowuje się do niego. Klin antyrefluksowy łatwo wyprać, dzięki zdejmowanemu pokrowcowi występującemu w różnych kolorach, który nie wywołuje alergii ani roztoczy. Długotrwałe leżenie spowodowane chorobą będzie wolne od bólu a w sytuacji infekcji dróg oddechowych klin ułatwi oddychanie. W sytuacjach, kiedy z powodu refluksu należy spać wysoko sprawdza się doskonale, ułatwiając spokojny sen przez całą noc.

Ból spowodowany refluksem żołądkowo-przełykowym może powodować wielki dyskomfort nawet w czasie leżenia. Dzięki klinom antyrefluksowym odpoczynek ponownie jest przyjemnością, ból jest zmniejszony a układ pokarmowy działa sprawniej. Jest to świetny wybór dla każdego borykającego się z tym problemem, niezależnie od wieku, wagi czy wzrostu, stosowanie klina przyniesie ulgę i pozwoli ciału wypocząć w chwili wolnej od bólu.

Scroll to Top