Dlaczego warto mieć roletę?

Ostatnio udało mi się znaleźć nowy sposób na to, jak się ochłodzić w upalne dni. Będąc u koleżanki byłam zdziwiona, że ma ona za dnia pozamykane okna i zaciągnięte rolety, a jednocześnie ma tak przyjemnie chłodno w mieszkaniu. Okazało się, że jest to zasługa właśnie rolet, których jedną z zalet jest właśnie chronienie przed słońcem.

Funkcjonalne rolety wewnętrzne

lublin roletyW moim rodzinnym domu używało się głównie firanek i zasłon w oknach toteż w taki sam sposób dekorowałam już później swoje mieszkanie. Nie miałam zbyt wiele do czynienia z roletami dlatego sądziłam, że ich główną i jedyną funkcją jest zasłanianie okien wieczorową porą, aby zapewnić sobie maksimum prywatności. Okazało się jednak, że mają one więcej pozytywnych aspektów, więc postanowiłam wymienić swoje firanki właśnie na rolety. Aby mieć jak największy wybór odwiedziłam w celu zakupu najbliższe większe miasto, czyli Lublin rolety które znalazłam w sklepie były bardzo zróżnicowane. Można w nim było znaleźć zarówno rolety na dzień i na noc, te tradycyjne, rzymskie, a nawet takie zewnętrzne. Zdecydowałam się na tradycyjną ich wersję zwłaszcza, że znalazłam je w moim ulubionym, fioletowym odcieniu. Montaż rolet okazał się banalnie prosty i jak też się dowiedziałam, są one odporne na zbieranie kurzu, więc nie wymagają tak częstego czyszczenia, jak na przykład firanki z którymi, jak wszyscy doskonale wiemy, jest mnóstwo roboty pod tym względem 

Odkąd mam zainstalowane rolety w moim mieszkaniu jest znacznie chłodniej. Doskonale chronią przed upałami nawet, kiedy słońce świeci wprost w okna. Kolejnym, bardzo miłym zaskoczeniem okazał się kolor, który w momencie, gdy światło padało przez rolety dawał miłą dla oka poświatę w pokoju. Żałuję, że wcześniej nie używałam rolet, które są tak funkcjonalne i tak bardzo wygodne.

Scroll to Top