Deska elewacyjna elastyczna wygląda jak prawdziwa

 

W projektach budowlanych tworzonych przez architektów bardzo często jest tak, że nie określa się materiałów, z którego mają być zrobione wykończenia. W tym zakresie projektanci nie narzucają konkretnych rozwiązań, a inwestorzy bardzo często sami nie wiedzą jak do tego tematu podejść. Głównie chodzi o elewacje budynku, bo przecież trzeba ją wykonać z jakiegoś materiału.

Tanie i odporne deski elewacyjne

deska elewacyjna elastycznaOstatnio coraz częściej można zobaczyć domy, których elewacja wykończona jest pięknym drewnem. Gdyby się jednak bliżej przyjrzeć to mogłoby się okazać, że to wcale nie jest naturalne drewno. Są to bardzo tanie i niezwykle odporne panele, które swoim wyglądem imitują właśnie drewno. Taka deska elewacyjna elastyczna, z której wykonuje się taką elewację, pokryta jest specjalnym lakierem ochronnym. Dzięki temu do elewacji nie przywiera brud i jest ona całkowicie uodporniona na deszcze i mrozy. Takim panelom na elewacje nie zaszkodzą nawet długotrwałe opady czy wyjątkowo niskie temperatury. Żywotność elewacji może wynieść nawet kilkanaście lat. Wiadomo, że po takim czasie i tak modne będzie już coś innego, więc i tak pewnie będzie się już myśleć o zmianie wyglądu elewacji. Na szczęście nie trzeba się też zastawiać nad kosztami, bo elastyczne deski elewacyjne kosztują różnie i każdy może znaleźć wersję dopasowaną do swoich możliwości finansowych. I każdy dom może wyglądać tak, jakby jego elewacja zrobiona była z drewna.

Z daleka praktycznie nie da się odróżnić prawdziwego drewna od elastycznych desek elewacyjnych. Wyglądają bardzo podobnie, jeśli nie identycznie. Różnice zauważa się z bliska, bo panele mają bardzo gładką i lakierowaną warstwę wierzchnią. Jeśli chodzi o trwałość to w praktyce okazuje się, że imitacja jest pod tym względem lepsza od oryginału.

 

Scroll to Top