Czym są konwektory kanałowe?

Dostępne na rynku konwektory kanałowe wykorzystują elektrycznie sterowane wentylatory w celu zapewnienia intensywnej wymiany powietrza. Moce grzewcze, jakie są uzyskiwane z tego rodzaju grzejników konwektorowych są wysokie oraz mogą być poddawane znacznej regulacji, poprzez sterowanie prędkością wentylatora. Co jeszcze warto wiedzieć na temat działania konwektorów kanałowych? Na co warto zwrócić uwagę?

Korzyści płynące ze stosowania konwektorów kanałowych

innowacyjne konwektory kanałoweOferowane różne wersje grzejników podpodłogowych wraz z wentylatorami charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Duże znaczenie ma w tym przypadku ich głębokość, która wynosi od 8 cm do 11 cm, ponieważ dzięki temu urządzenia mogą być wykorzystywane także w stropie międzykondygnacyjnym znajdującym się pomiędzy typowymi warstwami podłogowymi. Grzejniki konwektorowe powszechnie nazywane są często kanałówkami, ponieważ znajdują się w podłodze, przeważnie przy drzwiach od tarasu albo blisko przeszklonych powierzchni innego rodzaju. Warto zdecydować się na innowacyjne konwektory kanałowe. Są one przeznaczone przede wszystkim do mokrych oraz wilgotnych przestrzeni, dlatego doskonale sprawdzają się w przypadku zimowych ogrodów albo na basenie. Najważniejszym elementem jest wymiennik grzewczy, który znajduje się w stalowej wannie oraz odpowiada za dostarczanie ciepłego powietrza. Jego długość bywa uzależniona od wielkości samego konwektora, jednak średnica w każdym przypadku wynosi 18 mm.

Jako element grzewczy konwektorowy wykorzystuje się grzejniki, które dzięki odpowiednio gęstemu ożebrowaniu wymuszają konwekcyjny obieg powietrza w wannie. W powierzchnię podłogi powinna zostać wbudowana kratka, która umożliwia odpowiednią cyrkulację powietrza. Kratka ta standardowo jest wykonywana z profili aluminiowych, standardowo dostępnej w różnej kolorystyce, bądź z drewna w kilku oferowanych gatunkach (na przykład dąb albo buk).

Scroll to Top