Czym jest tarcica budowlana?

Drewno jest materiałem, którego nie może zabraknąć na żadnej budowie. Stosowane jest zarówno do wznoszenia konstrukcji ścian, dachów, jak i podczas wykańczania wnętrz do produkcji parkietów. Materiał, który stanowi najważniejszy surowiec w branży drzewnej to tarcica. O tym czym jest oraz jakie możemy wyróżnić jej rodzaje przekonasz się w poniższym tekście.

Gdzie szukać dostawcy tarcicy budowlanej?

tarcica budowlana podkarpacieTarcica budowlana to nic innego jak materiał, który powstał po przepiłowaniu na wzdłuż okrągłych pni drzewa. Główny podział materiału uwzględnia dwie metody jej obróbki. Pierwszą z nich jest tarcica nieobrzynana, w przypadku której obrobione są zaledwie równoległe krawędzie. Drugą grupę stanowią z kolei tarcice obrzynane posiadające wszystkie obrobione krawędzie płaskie. Żadna z podanych metod obróbki nie jest lepsza od drugiej. Każda z nich odnajduje swoje zastosowanie w nieco innych projektach i warunkach. To co sprawia, że tarcica jest wykorzystywanym na szeroką skalę materiałem budowlanym to przede wszystkim cenne właściwości. Drewno posiada nie tylko doskonałe walory wizualne. Nie możemy oczywiście zapomnieć o ogromnej wytrzymałości, odporności na obciążenia, a także doskonałych właściwościach termicznych. Jednak, aby wszystkie te parametry były jak najwyższej jakości ogromną rolę odgrywa producent. Jeśli interesuje Cię tarcica budowlana podkarpacie jest regionem, w którym odnajdziesz jednych z najlepszych dostawców. Ogromny wpływ na właściwości drewna ma suszenie i to właśnie podkarpaccy producenci podchodzą do tego procesu z ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Drewno jest materiałem, które w obecnych czasach powraca do łask. Dziś konstrukcje drewniane są nie tylko nie zasłaniane, ale przede wszystkim eksponowane. Drewno wystawione na codzienne spojrzenia powinno więc cechować się najwyższą jakością.

Scroll to Top