Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Czym jest CBG? – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Czym jest CBG?

W konopiach występuje ponad sto, tak zwanych, kannabinoidów, czyli substancji czynnych o różnorodnym działaniu, w tym głównie, prozdrowotnym. Doskonałym tego przykładem jest kannabidiol (CBD) oraz kannabigerol (CBG).

Zakup łagodnego olejku CBG

łagodny olejek cbg 5Jeżeli chodzi o właściwości olejków konopnych, to działają antynowotworowo, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, uspokajająco oraz przeciwgrzybiczo. Niemniej jednak, stosuje się również w terapiach osób borykających się z bezsennością oraz problemów z apetytem. Gdy chodzi natomiast o zawartość psychoaktywnego, to w tych wyrobach, nie może być go więcej niż 0,2%, co oznacza iż są pozbawione właściwości odurzających, jak i uzależniających. Dzięki temu, nic nie stoi na przeszkodzie, by były one stosowane przez dzieci, także te najmłodsze, jak i osoby w wieku senioralnym. Jeżeli chodzi o cenę, łagodny olejek CBG 5% możemy kupić już za, około, pięćdziesiąt – sześćdziesiąt złotych. A zauważyć również warto, że oprócz tej substancji czynnej, zawiera on również wiele witamin i minerałów, a także nienasycone kwasy tłuszczowe omega, terpeny, flawonoidy oraz fenole. Nie można też zapominać iż każdy olej konopny to koncentrat, co oznacza, że jego stosowanie jest o wiele bardziej wydajne, aniżeli innych produktów. Trzeba tu dodać, że dzienne zapotrzebowanie na tę substancję aktywną, pokrywa ilość równa objętości jednej czwartej łyżeczki do herbaty, czyli, około, pięć – sześć kropelek. Ważne jest, by po otworzeniu opakowania, zużyć jego zawartość w czasie krótszym niż sześćdziesiąt dni.

Zdecydowanie warto kupić olejek, zawierający pełne spektrum kannabinoidów, gdyż jego działanie, klasyfikuje się jako najsilniejsze. Ponadto, w toku badań naukowych, nie stwierdzono występowania po użyciu, absolutnie żadnych działań niepożądanych tudzież efektów ubocznych.

Scroll to Top