Czy szambo betonowe dodatkowo się uszczelnia?

Kiedy umieścimy szambo betonowe w specjalnym wykopie, który został wcześniej przygotowany, to następnie musimy zbiornik odpowiednio zaizolować, aby żadna woda gruntowa nie mogła przedostać się do zbiornika. Zbiornik od góry pokryty jest specjalną pokrywą żelbetową, a wszelkie połączenia dodatkowo uszczelnia się zaprawą wodoszczelną.

Lepsze szambo betonowe czy z tworzywa sztucznego?

okrągłe szamba betonowe - cennikWiele osób, które miało na swojej posesji zarówno szamba betonowe, a także te wykonane z tworzywa sztucznego, jasno stwierdza, że znacznie wytrzymalszy mi na obciążenie są szamba betonowe. Szamba wykonane z betonu są tak zaprojektowane, aby na ich powierzchni można było wykonać podjazd do domu albo nawet parking czy je postawić garaż. Kiedy przewidujemy duży ruch w miejscu, gdzie zostało zainstalowane szambo to powinniśmy je dodatkowo wzmocnić specjalnym polietylenem. Najtańsze na polskim rynku są okrągłe szamba betonowe – cennik na stronach internetowych wielu firm oferujących szamba betonowe pokazuje, że koszty budowy oraz transportu są dość niskie. Zawsze, kiedy jesteśmy pewni, że w niedalekiej przyszłości zostanie wybudowana kanalizacja miejska, to powinniśmy zdecydować się na jednokomorowe szambo betonowe. Będziemy musieli wtedy ustalić odpowiedni harmonogram z szambiarką, która będzie przyjeżdżać na teren naszej posesji i odbierać wszelkie ścieki z naszego szamba betonowego. Najczęściej takie szambo będzie opróżniony raz lub dwa razy w miesiącu, w zależności od tego, jak dużo ścieków będziemy produkować.

Wiele osób decyduję się również na szamba wykonane z tworzywa sztucznego, ponieważ takie konstrukcje są najczęściej bardzo lekkie a do tego odporne na korozję. Dodatkowo montaż i transport takiego szamba jest znacznie prostszy i taki transport możemy zorganizować nawet we własnym zakresie. Jednak to montażu szamba powinniśmy wezwać odpowiednich fachowców.

Scroll to Top