Czy samozamykacze są potrzebne?

 

W coraz większej liczbie firm spotkać się można z takimi rozwiązaniami, których głównym celem jest odpowiednia ochrona przeciwpożarowa. Do tych systemów zaliczyć można zarówno takie rzeczy jak czujniki dymu oraz alarmy, ale też mniej wymagające elementy, jak samozamykacze do drzwi, które stosuje się w praktycznie całym naszym kraju.

Kiedy warto używać nowoczesnych samozamykaczy?

samozamykacz geze 4000Zakup takiego samozamykacza może być zarówno stacjonarny jak i zdalny, zależnie od tego, jakiego rodzaju produktu szukamy. To pozwoli nam poradzić sobie z wszystkimi naszymi problemami związanymi z przystosowaniem budynku do odpowiednich standardów. Wiele drzwi, takich jak drzwi wejściowe lub te, które prowadzą na klatkę schodową, powinny zostać jak najszybciej wyposażone w taki mechanizm. To pozwoli nam na radzenie sobie z wszystkimi naszymi problemami. Tak więc warto zamontować nowoczesny samozamykacz. Jego siła będzie regulowana, zależnie od modelu, na jednym z predefiniowanych stopni lub bezstopniowo. Duże znaczenie ma tutaj waga skrzydła drzwiowego, która może się różnić zależnie od wielu czynników. Zamontowany w dobrym miejscu samozamykacz GEZE 4000 pomoże nam zadbać o bezpieczeństwo. Zamknięte drzwi stanowią szczelną barierę dla dymu oraz ognia, który może się rozprzestrzeniać po całym budynku, dlatego warto posiadać taki system. Zaopatrzenie się w niego nie jest szczególnie wymagające.

Im więcej wybierzemy takich systemów, tym łatwiej będzie nam w odpowiedni sposób zająć się tym, co będziemy mogli zorganizować. Do licznych systemów przeciwpożarowych obecnie trzeba dołączać skuteczne samozamykacze, które mogą w odpowiedni sposób domykać nawet ciężkie drzwi, których waga często może sięgać nawet stu kilogramów masy własnej, co spotykamy w niektórych miejscach.

 

Scroll to Top