Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Czy opłaca się kupić spółkę? – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Czy opłaca się kupić spółkę?

Kiedy powiedziałam znajomym, ze zamierzam kupić spółkę, wyrazili zdumienie. Nie mogli zrozumieć, dlaczego chcę kupować taki podmiot, zamiast założyć go samodzielnie. Wydawało im się to oczywiste i logiczne. Musiałam długo tłumaczyć im tę kwestię. Przedstawiłam szereg korzyści, jakie wiążą się z decyzją, którą zamierzałam podjąć. Dopiero wtedy zrozumieli, o co mi chodzi. 

Powody, dla których warto kupić spółkę 

spółka z oo sprzedamLista korzyści jest długa. Nie sposób wszystkich omówić. Zwykle w takich sytuacjach podkreśla się oszczędność czasu związanego z rejestracją. Proces ten trwa zwykle kilka tygodni. Może się jednak przedłużyć. Wszystko zależy od szybkości działania danego sądu oraz obłożenia pracą wydziału rejestrowego. Czasami spółka potrzebna jest od zaraz, by na przykład wziąć udział w jakimś projekcie. Nie ma wtedy czasu na załatwianie wszystkich formalności i przechodzenie całego procesu związanego z założeniem spółki i jej rejestracją. Tak właśnie było w moim przypadku. W projekcie, który mnie interesował, mogła wziąć udział wyłącznie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Ja takiej nie posiadałam. Dlatego też zdecydowałam się na wspomniane wyżej kroki. Postanowiłam taką spółkę kupić. Przeglądając różne ogłoszenia, natknęłam się w końcu na coś odpowiedniego – spółka z oo sprzedam. Było to właśnie rzecz, która mnie interesowała. Skontaktowałam się jak najszybciej z właścicielami. Po kilku dniach byłam już właścicielką wspomnianej spółki i mogłam wziąć udział w projekcie. 

Warto dodać, że podobne sytuacje mogą występować przy przetargach. Tam często wymagane jest odpowiednie doświadczenie, którym startujący dopiero przedsiębiorąca nie może się wykazać. Kupując spółkę, przejmuje się jej historię, a zatem wszystkie działania czy usługi, które wykonała. Wieloletnie zdobywanie doświadczenia można więc nadrobić jedną umową sprzedaży i w ten sposób otworzyć sobie nowe możliwości. 

Scroll to Top