Ciekawe przestrzenie tarasowe przy domu

Budowa tarasu przy domu to dobry sposób na powiększenie przestrzeni mieszkalno-wypoczynkowej. Można wybrać nowoczesną formę takiej przybudówki lub tradycyjną, drewnianą konstrukcję z solidnym podestem. Taras wykonywany jest najczęściej od strony ogrodu, rzadziej od frontu, choć wszystko zależy od indywidualnego zamówienia i lokalizacji domu.

Jak zaaranżować ogród i powiększyć dom?

nowoczesne tarasy drewnianeWielkość domu nie zawsze musi wiązać się z wysokimi kosztami. Nawet do domu w zabudowie szeregowej lub do budynku wielorodzinnego, np. do mieszkania na parterze – można dobudować taras. Istnieje wiele ciekawych i nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych. Pomysłowym sposobem na ładny taras jest wykonanie podestu i zadaszenia sezonowego. Gdzie zamówić nowoczesne tarasy drewniane? Wykonaniem i montażem takich zewnętrznych, ogrodowych konstrukcji zajmują się firmy stolarskie. Są zasadniczo dwie możliwości. Można wykonać taras według projektu i zlecić realizację ekipie budowlanej. Wiele firm produkuje też gotowe elementy na tarasy drewniane, całoroczne lub sezonowe. Czym się od siebie różnią? Prostym rozwiązaniem jest taras z materiałowym zadaszeniem zamiast zwykłego dachu. W specjalny sposób naciągane jest płótno, a zimą można je w łatwy sposób zdemontować. Dzięki temu zabiegowi taras jest tani i szybko można go wykonać. Z kolei przeszklone i zadaszone tarasy mogą służyć przez cały rok, a zimą pełnić funkcję oranżerii lub pokoju do ćwiczeń.

Posiadanie tarasu jest bardzo modne. Dzięki temu dom powiększa się, a taras można wykorzystywać jako letni salon, jadalnię w czasie słonecznych i pogodnych dni. Zimą taras może służyć jako kąt do relaksu i np. ćwiczeń wykonywanych w zadaszonym, osłoniętym pomieszczeniu zamiast np. na deszczu. To bardzo popularne rozwiązanie.

Scroll to Top