Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Brak enzymów trawiennych – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Brak enzymów trawiennych

Żyjemy w wysokorozwiniętych społeczeństwach, które pochwalić się mogą coraz to nowymi odkryciami w dziedzinie nauki. Korzystamy z wielu sprzętów które ułatwiają nam codzienne życie. Jednak za wygodę i postęp trzeba nam płacić wysoką cenę. Coraz więcej ludzi zapada na nowe nieznane dotąd choroby.

Dla kogo tabletki z enzymami jelitowymi ?

enzymy jelitoweTo co charakteryzuje każde społeczeństwo nowoczesne to bardzo duża zapadalność na choroby układu pokarmowego. Wiele chorób, które dotykają Europejczyków czy Amerykanów nie dotyczą społeczeństw mniej rozwiniętych. Dobrym przykładem jest nietolerancja laktozy, która w krajach trzeciego świata jest mało znana. W Europie zaś zapada na nią coraz więcej młodych ludzi. W każdej chorobie układu pokarmowego pierwszoplanową rolę odgrywa stres, który osłabia organizm. Młodzi ludzie którzy jedzą byle co i byle jak, nadużywają używek typu alkohol czy papierosy to plaga naszych czasów. Brak czasu na zdrowe pełnowartościowe posiłki odbija się na funkcjonowaniu całego organizmu. Wiele schorzeń układu pokarmowego opiera się na braku odpowiedniej ilości enzymów jelitowych. To właśnie enzymy jelitowe wpływają na rozkład chociażby laktozy, która zwarta jest w produktach mlecznych. Masa ludzi kupuje mleko bez laktozy, gdyż pijąc zwykle mleko uskarżają się na problemy trawienne. Zapominamy że uboga dieta bogata w cukry i tłuszcze osłabia nasz organizm, a to w jelitach znajduje się nasza odporność. Problemy z układem pokarmowym można stosunkowo szybko wyleczyć. Wystarczy uzupełnić niedobory enzymów i zmienić dietę. Na rynku jest wiele suplementów zawierających enzymy trawienne. Regularne ich spożywanie oraz zdrowy tryb życia powinny przyczynić się do odbudowania odpowiedniej flory jelitowej.

Dolegliwości jelitowe zauważone w porę mogą zostać całkowicie wyleczone. Szybka reakcja pozwala na ustrzeżenie się przed groźnymi i poważnymi chorobami układu pokarmowego np. nowotworami jelit. Nie można lekceważyć żadnych sygnałów jakie wysyła nam organizm.

Scroll to Top