Bezpieczeństwo dzieci na placach zabaw

Prawdopodobnie dla każdego bezpieczeństwo jego dziecka jest sprawą absolutnie priorytetową. Chociaż większość z nas chciałaby unikać za wszelką cenę jakiegokolwiek niebezpieczeństwa, to nie jest możliwe odmówienie dziecku zabawy, która nie tylko rozwija, ale i bardzo cieszy nasze maluszki. Warto jednak zadbać o to, żeby zabawa toczyła się w bezpiecznym środowisku.

Nowoczesne nawierzchnie na placach zabaw

bezpieczne nawierzchnie na plac zabawChociaż dzisiejsi rodzice są prawdopodobnie przyzwyczajeni z dzieciństwa, że biegali po podwórku i bawili się ze znajomymi na osiedlu, aktualnie najczęściej wybieranym miejscem dla dziecięcych szaleństw są place zabaw. Niestety, ich stan bywa mocno zróżnicowany dlatego trzeba wybierać takie miejsca, gdzie zadbano o zdrowie dzieciaków. Obecnie stosowane bardzo często stosowane są nawet bezpieczne nawierzchnie na plac zabaw, dzięki którym dzieci unikną poślizgnięć, stłuczeń czy starć kolan. Tego typu powierzchnie wykonane są zazwyczaj z amortyzujących płyt gumowych lub specjalnego tworzywa, które dzięki swoim właściwościom i lekko chropowatej powierzchni minimalizuje zagrożenie poślizgnięcia, nawet po deszczu, a dodatkowo amortyzuje wstrząsy obciążające stawy maluchów, podczas licznych skoków. Place zabaw na trawie czy betonie są zdecydowanie mniej bezpieczne, ponieważ dzieci mogą na nich złapać kleszcza lub poważnie uszkodzić się podczas upadku na twardej powierzchni.

Budowane w ostatnich latach w Polsce place zabaw spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa stosowane w Europie i zapewniają naszym dzieciakom maksimum bezpieczeństwa. Warto więc posyłać dzieci na nowo budowane place, których nie brakuje w naszym kraju. Dzięki temu zabawa będzie bezpieczna, a innowacyjne i kreatywne instalacje będą wspierać rozwój naszych podopiecznych.

Scroll to Top