Asystentki osób starszych i ich obowiązki

 

Asystowanie w życiu codziennym osoby starszej jest bardzo poważnym zajęciem. Powinno być oczywiście o wiele bardziej doceniane. Niektórzy ludzie nie są już w stanie radzić sobie z niektórymi czynnościami lub rozwój nowych technologii ich przerasta. W takich chwilach asystent lub asystentka musi pomóc takiemu człowiekowi. Osoba starsza powinna cały czas być pod czyjąś opieką dla własnego bezpieczeństwa.

Obowiązki asystentki osób starszych

asystentka osoby starszejNiektórym wydaje się, że taki człowiek ma łatwą pracę. Nie jest tak, ponieważ jest to duża odpowiedzialność i wiele obowiązków. Asystentka osoby starszej dba nie tylko o to, aby dziadek lub babcia miała się o kogo podeprzeć. Niejednokrotnie jest to stałe kontrolowanie stanu zdrowia takiej osoby. Asystentka musi mieć opanowane podstawowe zasady medycyny oraz farmaceutyki. Trzeba wiedzieć, w jakiej chwili konieczne będzie podanie leków, a kiedy trzeba wezwać karetkę pogotowia. Asystentka zajmuje się także takimi rzeczami, jak pomoc w kąpieli lub korzystaniu z toalety. Wiadomo, że w czasie pracy będzie czas na rozmowę. Niejednokrotnie wymagane jest także gotowanie oraz sprzątanie w mieszkaniu, w którym taki człowiek mieszka. Jest to praca dla osób odpowiedzialnych i wymaga docenienia przez społeczeństwo. Asystentki dbają o ludzi, którzy wnieśli swój wkład w rozwój naszego kraju, swoją ciężką pracą.

Starszy człowiek potrzebuje kogoś, kto mu pomoże w codziennym życiu. Praca asystentki zależy od stanu zdrowia seniora. Wiadomo, że w podeszłym wieku można zachorować na wiele chorób. Czasami trzeba wykazywać się siłą fizyczną, na przykład podczas wprowadzania na schody. Aby zostać asystentką osób starszych trzeba ukończyć szkołę policealną lub specjalny kierunek studiów. Wiele uczelni ma go w swojej ofercie.

 

Scroll to Top